Türi Kevade Kool allkirjastas hariduskokkuleppe

Loomise kuupäev 30.10.2023

Järvamaa koolid ja kohalikud omavalitsused sõlmisid 26. oktoobril Türi Kultuurikeskuses ühtse hariduskokkuleppe. Leppe eesmärk on tagada kõikide koolide õpilastele parim võimalik haridus, mis lähtuks igaühe individuaalsetest võimetest.

Hariduskokkulepe seab eesmärgid neljas olulises valdkonnas

Esiteks, et koolide peamiseks eesmärgiks on rakendada teadus- ja tõenduspõhiseid meetodeid, et toetada õppijate arengut ning teha teadlikke otsuseid õppeprotsessi parendamiseks.

Teiseks, et koolid edendavad tähenduslikku õppimist, õpetamist ja lõimingut, mis tähendab, et õppeained seotakse igapäevaeluga ning luuakse seoseid erinevate õppevaldkondade vahel.

Kolmandaks, et erivajadustega õpilasi, sealhulgas andekaid õpilasi, toetatakse eriliselt, et iga õpilane saaks oma potentsiaali maksimaalselt arendada.

Neljandaks, et kutsehariduse ja üldhariduse koolid teevad tihedat koostööd, et tagada põhikooli lõpetajatele kvaliteetne teave edasiste õppimisvõimaluste ja karjäärivalikute kohta.

Meie kooli poolt allkirjastas kokkuleppe kooli direktor Ülle Müller.

Viimati muudetud 23.11.2023.