Õpetajad osalesid Tartu Maarja Kooli konverentsil

Loomise kuupäev 02.05.2024

Kevade kooli õpetajatele möödus 2024. aasta aprillikuine koolivaheaeg õppekava uuendamise tähe all ning kasvatajad osalesid Paides liikumismängude koolitusel.

Kogu pedagoogiline personal osales aga Tartu Maarja Kooli konverentsil „Aja väärtus“, mis oli pühendatud kooli 30. aastapäevale. Konverentsi teema oli välja kasvanud Maarja kooli õpetajate küsimustest oma kooli õpilastele ja nende käekäigule mõeldes.

Konverents toimus Eesti Rahva Muuseumis ning esinejateks Sonja Zausch, Jaan Kõrgesaar, Piret Aus, Rain Voog, Helle Känd, Anne Daniel-Karlsen, Jaan Kallas, Marju Vainikko. Modereeris Kaidor Kahar. Üheskoos püüti lahti mõtestada järgmised küsimused:

• Milline on intellektipuudega inimese osa tänapäeva kogukonnas, milliseid protsesse ta ühiskonnas käivitab? Mida positiivset endaga kaasa toob?

• Kuidas toetada erivajadustega inimest nii, et iga eluetapp tooks talle kaasa väärtusi, mille kaudu saaks erivajadusega inimene anda oma panuse ühiskonda?

Imetlusväärne oli õpilaste kaasamine ja nende osalemine kogu päevas! Ettekannete vahepeal sai kogeda kooli vilistlaste ja õpilaste esinemisi ning tutvuda õpilastööde näitusega.

Aitäh, Tartu Maarja Koolile suurepärase päeva eest!

Viimati muudetud 02.05.2024.